Baleárský ostrov Ibiza

Oblíbená Ibiza

Mezi turisty velmi oblíbeným baleárským ostrovem je Ibiza. Ibiza je současně ostrovem, který ke strávení alespoň několika dní dovolené či volného času ve své konejšivé náruči zlákal nejednoho umělce či milovníka života a přírody. Ibiza je totiž v současnosti jedním z nejoblíbenějších ostrovů pro dovolenou nejen v rámci Baleárských ostrovů, ale v celém regionu Středozemního moře vůbec.

Krásné pláže

V dnešní době láká Ibiza turisty na letecké last moment zájezdy mimo jiné i panenskou přírodou. Ibiza je totiž nejlesnatějším ostrovem z celého Baleárského souostroví. Lákavé bývají i široké možnosti kulturního a společenského vyžití. Turistickým magnetem jsou však především nádherné písčité pláže. Ty se prezentují oslnivě bílou barvou písku s tyrkysově modrým mořem v pozadí. Pohledem na tuto úchvatnou scenérii ostrova Ibiza se lze kochat během posezení ve stínu mohutných palem, lemujících téměř celé pobřeží.

Playa d´en Bossa

Mezi nejkrásnější pláže Ibizy patří bezesporu Playa d´en Bossa. Jde o vůbec nejdelší pláž na celé Ibize. Má jen velice pozvolný vstup do moře. Z tohoto důvodu si ji oblíbily coby místo, kde tráví dovolenou u moře, především rodiny s malými dětmi. Na pláž Playa d´en Bossa v jihovýchodní části ostrova Ibiza jezdí velmi rádi i začínající plavci. A to nejen na populární last moment zájezdy. O moderní velké komplexy hotelů tu rozhodně není nouze. A tak si mohou návštěvníci ostrova Ibiza vybírat místo svého ubytování na zájezdu od levných penzionů a apartmánů až po ty nejdražší a nejluxusnější hotely. Jedinou nevýhodou letoviska Playa d´en Bossa může pro někoho být malá vzdálenost od ibizského letiště. Někdy mohou být v těchto místech poměrně dost slyšet vzlétající a přistávající letadla.

Centrum zábavy

Centrum všeho kulturního dění se nachází ve stejnojmenném městečku Ibiza, hlavním centru ostrova. Konkrétně pak ve čtvrti Figueretes. Rušný život tu neustává ani v průběhu noci. Zdejší noční podniky a diskotéky končí svůj provoz až hluboko nad ránem. To nejen na last moment zájezdech k moři vítají především mladší ročníky. Ty na dovolenou na Ibizu přilétají užít si nejen moře, ale i spoustu zábavy, jež Figueretes svým návštěvníkům umožňuje.

Klidná letoviska Ibizy

Menší letoviska na ostrově Ibiza, jako je například Es Cana, vyhledávají k prožití své dovolené naopak turisté, kteří si nepřejí být během volna ničím rušeni. A chtějí si v čase, tráveného na Ibize, užívat klidu a pohody. Zajímavostí Ibizy a jakýmsi zpestřením času, stráveného na ostrově, mohou být pro některé jedince pravidelné hippie trhy. Ty jsou v Punta Arabí na východním pobřeží Ibizy pořádány každou středu. Celá Ibiza je poseta malebnými městečky, úchvatnými zátokami a sněhobílými plážemi, čekajícími na své návštěvníky.

Ostrovní rytmus života

Vzhledem k dvouhodinové siestě, kterou ostrované pečlivě dodržují, se odpolední čas plouží až do pozdních večerních hodin. Na Ibize se obědvá obvykle až kolem 13 hodiny. Na večeři si pak turisté musí počkat až do 8. hodiny večerní. Během horkého dne se všichni turisté vyhřívají na pláži a relaxují. Místní obyvatelé si zase dopřávají siestu a schovávají se před horkým sluncem. Ve večerních hodinách se však celá Ibiza mění takřka k nepoznání. Ostrované jsou najednou plni elánu a nadšení. Všechny uličky září tisíci světel a neónů. A plné lidí nejrůznějších národností, kteří se chtějí bavit. Až teprve ve dvě hodiny v noci se otevírají ty nejvyhlášenější diskotéky El Divino, Privilege nebo Amnesia.

Atmosféra ostrova je nakažlivá

Je pravdou, že na život na Ibize si turisté na dovolené musí zvyknout. Ale vzhledem k dokonalé harmonii ostrova a naprosté absenci jakéhokoliv shonu a stresu jim to většinou trvá jen několik málo hodin. Když se pak jejich pobyt nachýlí ke svému konci a přiblíží se čas návratu, v drtivé většině případů nechtějí bílé pláže a někdy až kýčovitou přírodu ostrova Ibiza opustit.