Dovolená ve Španělsku

Osvědčený tip na dovolenou

Každým rokem v létě spousta turistů přemýšlí o tom, kde stráví svou letní dovolenou. A přitom v mnoha případech ještě vlastně není ani rozhodnuta, do které destinace by se letos chtěli podívat. Jednou z možností by určitě mohlo být Španělsko. I když popularita této jihoevropské země coby destinace pro dovolenou ve srovnání s minulým desetiletím o něco poklesla, stále má Španělsko svým návštěvníkům co nabídnout. A nabídka last minute zájezdů do Španělska bývá tradičně každou letní sezónu velmi bohatá. Pokud se navíc někomu podaří sehnat Španělsko za last moment cenu, dovolená ho bude stát o dost méně. Nákupem výhodných last minute zájezdů mohou turisté oproti katalogovým nabídkám na své dovolené výrazně ušetřit, .

Costa Brava

Lákavé písečné pláže

Letní dovolená a Španělsko coby zvolená destinace toho slibuje všem, kteří se na španělské pobřeží Středozemního moře nakonec vypraví, mnoho. Každý se může těšit především na dlouhé a čisté písečné pláže. Dále pak mohou turisté očekávat prázdninová střediska s přátelskou atmosférou. Španělsko je známé také vysokým množstvím slunečných dní do roka. A v neposlední řadě tu na zájemce čeká o dovolené, vedlo obligátního lenošení na plážích, i spoustu doplňkových aktivit. Těmi si mohou aktivní turisté svůj pobyt ve Španělsku u moře zpestřit a obohatit. Nejlepší dobou, kdy Španělsko navštívit, je období od dubna do října. Tato doba je ke strávení příjemné letní dovolené ideální. Navíc s last moment slevou se mohou turisté podívat do Španělska za výhodné ceny.

Kam ve Španělsku?

V případě výběru z letovisek, která Španělsko ke strávení letní dovolené u moře nabízí, je v první řadě třeba začít u toho, co kdo chce vlastně během pobytu ve Španělsku dělat a podnikat. Jedinci se zájmem o historii a kulturu by si měli k dovolené vybrat oblast, která je blízko k některému z historických měst. K takovým městům patří třeba Barcelona. Koho zase až tak moc nezajímají historická místa a chcete si jen užívat klidu a pohody na plážích, může si vybrat letovisko takřka kdekoliv. Důležité je, aby splňovalo všechna očekávání ohledně moře, pláže, hotelového bazénu a dalších požadavků. V takovém případě bývají nejčastější volbou turistů ve Španělsku letoviska na pobřeží Costa Brava, Costa Blanca nebo Costa de Almeria.

Costa Blanca

Costa Brava

Costa Brava je nejsevernější částí středomořského pobřeží Španělska. Politicky se nachází na území Katalánska. Leží asi 100 kilometrů od místa, kde Španělsko hraničí s Francií. A ačkoliv je Katalánsko spíše hornatou částí Španělska, každoročně je navštíví tisíce turistů ze všech koutů světa. Pohled na písčité pláže, kontrastující s příkrými skalnatými útesy, je podívaná, jež určitě stojí za vidění. Severní Španělsko bude z tohoto důvodu určitě vyhovovat jedincům, kteří rádi kombinují pobyt u moře s výlety do vnitrozemí. Pokud vás tedy zajímá aktivní dovolená, sever Španělska by pro vás měl být horkým kandidátem na dovolenou.

Costa Blanca

Pobřeží Costa Blanca je zase výjimečné svojí různorodostí krajiny a bohatou přírodou. Pláže jsou zde jak písčité, tak také oblázkové. Mezi skalami na pobřeží jsou pak ukryty malé i velké zátoky. Dávnou pirátskou éru, se kterou se nejen Costa Blanca, ale celé Španělsko muselo kdysi vypořádat, připomínají jejím návštěvníkům mohutné strážní věže. Kromě koupání si tady během dovolené mohou turisté užít dostatek zábavy na četných pobřežních promenádách. Místní kuchyně má rafinovaně vyvážené chutě. A i když to není pro Španělsko úplně typické, nejvíce pokrmů je na Costa Blanca připravováno s rýží.

Costa Almeria

Costa de Almeria

Costa de Almeria se nachází až na samém jihu Španělska. Rozkládá se v místech, kde je Španělsko nejblíže Alžírsku. Kdo by chtěl mít na dovolené téměř 100%-ní záruku slunečných dní, měli by se vydat právě do těchto míst. Léta v Andalusii bývají dlouhá a skutečně horká. Místní pláže se hrdě pyšní Modrou vlajkou za čistotu. Atmosféru pravého Španělska si tu turisté někdy vychutnávají v plaza de toros. To je označení pro zdejší býčí arénu, kde se občas pořádá kontroverzní korida.

Last moment zájezdy do Španělska se dají obvykle pořídit na všechna tři jmenovaná pobřeží. Nejširší nabídka ovšem bývá zákazníkům ze strany cestovních kanceláří, které se na Španělsko specializují, prezentována většinou do letovisek na severu země.